دریافت نشان ملی ثبت رسانه های دیجیتال توسط اکسنید
دریافت نشان ملی ثبت رسانه های دیجیتال توسط اکسنید

نشان ملی ثبت رسانه های دیجیتال توسط مرکز فناوری طلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به رسانه های اینترنتی اعطا می شود، در راستای سیاست‌ها و اقدامات اکسنید برای حرکت در چارچوب قانون و رعایت حقوق مشتری از مرجع صادر کننده درخواست شد و مرجع مذکور نیز با آن موافقت کرد.

اولین و مهمترین الزام قانونی کسب و کارهای آن‌لاین، نماد اعتماد الکترونیکی می‌باشد؛ که اکسنید پیش از این موفق به دریافت آن شده بود. بعد از دریافت نماد اعتماد الکترونیکی و در گام بعدی درخواست نشان ملی ثبت رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سوی اکسنید ارائه شد. به یمن الطاف خداوند منان و یاری مسئولین محترم، موفق به دریافت آن نیز شد.

نشان ملی ثبت رسانه های دیجیتال چیست؟

یک نشان دولتی است که م توسط مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعطاء می‌شود.

این نشان برای قانون مند ساختن رسانه های دیجیتال اعطاء می شود و عموما دو تا هدف را دنبال می‌کند.

اول اینکه رسانه های دیجیتال اعم از وب سایت، بازی های رایانه ای، اپلیکیشن ها و هر رسانه دیگری که به صورت مجازی و در بستر وب و رایانه اجراء می‌شود، در چارجوب قانون حرکت کنند و هدف دوم ایجاد حس اعتماد مردم به رسانه هاست. یعنی رسانه دارای نشان مذکور کاملا در چارچوب قانون فعالیت می‌کند و با اعتماد بیشتری از رسانه مذکور استفاده کنند.

اگر خدای ناکرده رسانه دارای نشان، مرتکب اعمال خلاف قانون و عرف شود این عمل خلاف قابل گزارش است.

جهت مشاهده تائیدیه آن‌لاین دریافت نشان مذکور توسط فروشگاه اینترنتی اکسنید اینجا کلیک کنید. و جهت مشاهده محصولات و خرید از اکسنید اینجا کلیک کنید.