اکسنید خدمتگذار شماست. هدف اکسنید فقط و فقط خدمت رسانی به شما به نحو احسن است. اگر در مسیر این خدمت رسانی مشکلی را مشاهده کردید. فورا میتوانید از ما شکایت کنید.

چرا شکایت از اکسنید شکایت کنیم؟

ما در اکسنید تلاش می‌کنیم که به بهترین نحو ممکن به شما عزیزان خدمت رسانی کنیم و کار ما بی نقص و کاربران ما ۱۰۰% از محصولات و خدمات پس از فروش ما راضی باشند. تمام سیاست‌گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌های ما نیز در جهت جریان دارد.
اما اگر خدای ناکرده مشکل و خللی در مسیر خدمت‌رسانی ما به شما حادث شد. یا برخورد نا مناسبی با شما صورت گرفت و یا به شما و به هر انسان دیگری از سوی کارکنان و مدیران اکسنید بی احترامی شد و یا اینکه حقوق شما پایمال شد. به یکی از روش های زیر شکایت خود را به گوش مدیران اکسنید برسانید.

  1. از طریق تماس تلفنی با اکسنید با شماره : ۰۲۱۷۷۶۴۶۲۸۲
  2. از طریق نامه نگاری مستقیم به آدرس پست الکترونیکی مدیر اکسنید: Bashandeh@gmail.com در قسمت موضوع ایمیل قید بفرمائید”شکایت از اکسنید” می توانید عبارت و جمله دیگری نیز به آن اضافه کنید.
  3. از طریق نامه نگاری به آدرس: تهران، میدان امام حسین، خیابان هفده شهریور، پلاک ۱۷۱۰، طبقه ۱، واحد ۱

ما قول می‌دهیم که شکایت های شما را دقیق و بدون جانبداری از احدی بررسی کرده و تلاش خواهیم کرد که مشکلات گزارش شده را بصورت دقیق بررسی کنیم. و برای حل آن ها اقدام کنیم.

از شما عزیزان خواهش می‌کنیم که با شکایت از اکسنید و ارائه راهکارها و پیشنهاد‌های شایسته، ما را در جهت ارتقاء سطح خدمت رسانی، مشتری‌مداری و خدمات پس از فروش و در نتیجه افزایش رضایت مندی مشتریان کمک کنید.

پیشاپیش فروشگاه اینترنتی اکسنید از همکاری شما در پروسه اصلاح، توسعه و مشتری‌مداری تشکر و قدردانی می‌کند.

پیروز باشید.
تیم اکسنید